Naiset Polvisukat Merinovillasilkki - kapea ribbineulos
21,99 € Sis. ALV:n
Väri
Koko
Lukumäärä
Tiedot
- Tuotenumero
- PG-1570-0100-004
- Materiaali
- 72 % luomumerinovilla
18 % polyamidi
7 % silkki
3 % elastaani - Käsittely
- EXP - ilman Superwash
- Mulesing-vapaa
- Kyllä
- GOTS

- Made with 73% organic materials
- Certified by Control Union
- CU 847595
Villasilkin luonnolliset ominaisuudet
Toimitusketju
Vaadimme avoimuutta ja jäljitettävyyttä kaikissa prosesseissamme ja koko toimitusketjussamme. Toimittajiemme on noudatettava eettisiä toimintaohjeitamme, joissa määritellään tuotteidemme valmistusta koskevat kemikaalivaatimukset.
Lue lisää01
Värjätty Italiassa

02
Kehrätty Italiassa

03
Neulottu Turkissa

Sertifiointi
Sertifioitu toimittaja
Tämän tuotteen on valmistanut GOTS-sertifioitu toimittaja. Varmistamme tiiviissä yhteistyössä sertifioitujen toimittajiemme kanssa, että asiaankuuluva sertifiointidokumentaatio on olemassa.

- Made with 73% organic materials
- Certified by Control Union
- CU 847595
Oma värjäämö on vahvuus
Värjäämme luomulaatuiset merinovilla- ja puuvillatuotteemme omassa värjäämössämme Tanskan Bredstenissä Vejlen laitamilla. Emme käytä lainkaan haitallisia kemikaaleja tai raskasmetalleja, koska välitämme ympäristöstä, työntekijöistämme ja tietysti sinusta – asiakkaastamme, joka puet vaatteemme ihoasi vasten.
Ilmainen toimitus
Ilmainen toimitus yli 80 € ostoksissa
100 päivän palautusoikeus
Palautukset hyväksytään 100 päivän kuluessa
Toimitus
Toimitusaika: 3-5 arkipäivää







