Naiset Ranteenlämmittimet Merinovilla - yksinkertainen jersey

24,99 € Sis. ALV:n

Urheiluvaatteet
Käytännölliset ja kestävät ranteenlämmittimet on valmistettu lämpötilaa säätelevästä ja hengittävästä merinovillasta. Mahtava asuste pyöräilyyn, lenkkeilyyn, vaellukseen tai toimistotyöhön, kun tarvitaan lisäsuojaa kylmää vastaan, mutta sormia on kuitenkin pystyttävä käyttämään vapaasti. Peukalonreikä takaa, että ranteenlämmittimet pysyvät paikoillaan. Ne lämmittävät kämmenselkää ja pientä osaa kyynärvarresta.

Väri

Lukumäärä

Yhteensopivat tuotteet

Tiedot

Tuotenumero
FG-9926-0175-999
Materiaali
100 % luomumerinovillasta
Materiaalin paino
190 gr/m2
Mikronia
18,5μ
Käsittely 
Naturetexx®-plasma - ilman Superwash
Mulesing-vapaa
Kyllä

Lämpöindeksi :Kevyt

Pehmeys:Erittäin pehmeä

Merinovillan luonnolliset ominaisuudet

Pehmeä ja mukava – luomumerinovillamme on toiminnallinen ja älykäs kuitu, joka sopii luonnollisten ominaisuuksiensa ansiosta erinomaisesti suoraan ihoa vasten puettaviin vaatteisiin.
Lue lisää

Toimitusketju

Haluamme olla mahdollisimman avoimia kaikissa prosesseissamme. Koska omistamme itse suuren osan tuotantoketjustamme, tiedämme tarkalleen missä vaatteemme valmistetaan, kuka ne valmistaa ja miten ne on käsitelty.

Lue lisää
Villa Argentiinasta tai Uruguaysta

01

Villa Argentiinasta tai Uruguaysta

Kehrätty Puolassa tai Romaniassa

02

Kehrätty Puolassa tai Romaniassa

Neulottu Tanskassa

03

Neulottu Tanskassa

04

Värjätty Tanskassa

Leikattu Liettuassa

05

Leikattu Liettuassa

Ommeltu Liettuassa tai Ukrainassa

06

Ommeltu Liettuassa tai Ukrainassa

Aktiivinen merinovillassa

Merinovillaiset urheiluvaatteemme sopivat täydellisesti juoksuun, sillä ne ovat hengittäviä, kevyitä ja imevät kosteutta. Villan luonnolliset ja joustavat kuidut tarjoavat runsaasti liikkumisen vapautta. Kun juoksuvaatteet tuntuvat mukavilta ylläsi, voit keskittää täyden huomiosi varsinaiseen suoritukseen.

Tekokuiduista valmistettuihin juoksuvaatteisiin verrattuna merinovilla pysyy raikkaana pidempään. Hikoillessasi kosteus imeytyy villan rakenteeseen, joka ei kuitenkaan läpäise bakteereja. Tämän seurauksena juoksuvaatteesi eivät ala haisemaan pahalta useammankaan käyttökerran jälkeen. Riittää kun ripustat juoksuvaatteesi tuulettumaan käytön jälkeen – ja ne ovat jo valmiita seuraavalle lenkillesi.

Juoksu
Vaellus
Ilmainen toimitus

Ilmainen toimitus

Ilmainen toimitus yli 80 € ostoksissa

100 päivän palautusoikeus

100 päivän palautusoikeus

Palautukset hyväksytään 100 päivän kuluessa

Toimitus

Toimitus

Toimitusaika: 3-5 arkipäivää